O mne.

Od malička som mala rešpekt pred neznámym a nedôverovala som veciam, v ktorých by som nemusela byť dosť dobrá alebo v ktorých by som mohla zlyhať. Preto hovorím, že každá dôvera vložená do ľudí a každý nový krok, ktorý urobím do niečoho nového, je veľkou výzvou, ktorú prekonávam takmer denne. Som perfekcionistka a mám rada prácu a veci, ktoré nie sú každodennou rutinou. Som veľmi veselá, cieľavedomá, ale zároveň som aj skromný človek.

V súčasnosti pracujem v spoločnosti CGI Space ako business konzultant.

Ja a moja kariéra v CGI

Počas štúdia som pracovala pre spoločnosť CGI. Študovala som na ČVUT FEL a vyštudovala som elektrotechniku. S nadsázkou hovorím, že päť rokov štúdia ako dievča v tíme tínedžerských inžinierov ma pripravilo na svet IT. Hoci som srdcom technický človek a moje štúdium a skúsenosti mi dali veľa v rôznych technických oblastiach, už od mladosti som vedela, že vo svojej vysnívanej práci chcem pracovať s ľuďmi, byť pri zrode nových a skvelých vecí, komunikovať s odborníkmi z rôznych oblastí a neustále sa učiť niečo nové.

Od roku 2018 pomáham klientom spoločnosti CGI pochopiť, ako môžu inovatívne riešenia pomôcť ich podnikaniu. Ako člen vesmírneho tímu predstavujem klientom vesmír a vesmírne technológie, pomáham formovať nové riešenia a služby založené na satelitnej technológii a učím zákazníkov a koncových užívateľov, ako tieto riešenia efektívne využívať. Vniesť vesmírne prostriedky do každodenného života bežných ľudí a urobiť ich zrozumiteľnými sa zdá byť nekonečným príbehom. Verím však, že sme s tímom CGI Space na dobrej ceste k tomu, aby sa vesmírne riešenia a služby stali realitou v každodennej činnosti jednotlivcov a organizácií v celosvetovom meradle.

Moja najväčšia výzva v CGI z pohľadu ženy?

Pravdepodobne sa mi podarilo dostať medzi profesionálov, vďaka skvelému tímu sa mi podarilo ukázať, čo vo mne je, a teraz som právoplatným členom vesmírneho sektora a pracujem na vlastných projektoch.

Môj hlavný míľnik v kariére CGI?

Pravdepodobne moje začiatky, keď som vymenila študentský život za pracovný a zistila som, že sú to dva odlišné svety. Vďaka dobrému pracovnému zázemiu sa mi to podarilo.

Odporúčania pre mojich kolegov.

Nebojte sa nových vecí alebo významných výziev. Ak niečo naozaj chcete a ste ochotní na tom tvrdo pracovať, nič nie je nemožné. Niekedy musíte prekonať prekážky, aby ste dosiahli niečo veľké, ale nakoniec vedomie a pocit, že ste architektom a budovateľom svojho úspechu a splnených snov, je na nezaplatenie.

Kristýna

#womenofCGICSEE