O mne.

Som vydatá a mám dve deti, obe študujú na strednej škole. Moja dcéra je tento rok na výmennom pobyte na strednej škole v USA a môj syn je skúsený hráč plážového volejbalu. Môj manžel pracuje v podobnom odbore ako ja, hrá volejbal a lakros, včelárči, varí a občas pečie (neviem, ako to všetko zvláda). Okrem toho milujem hory, skialpinizmus a plážový volejbal.  

Ja a moja kariéra v CGI

V spoločnosti CGI (predtým LOGICA) pracujem už 23 rokov, takmer hneď po ukončení štúdia technickej kybernetiky na ČVUT. Už viac ako 18 rokov pracujem ako projektový manažér a aj po takom čase ma táto práca stále baví. Každý zákazník, každý projekt je iný. Oceňujem najmä to, že so mnou na projektoch pracujú veľmi inteligentní, schopní a zvyčajne aj skromní ľudia, vďaka ktorým sa nám darí odvádzať skvelú prácu. Menej sa mi páči administratíva.

Moja najväčšia výzva v CGI z pohľadu ženy?

Nikdy som o tom takto neuvažovala. To, že som žena vo svete IT, som nikdy nepovažovala za nevýhodu, práve naopak. Vždy som cítila rešpekt zo strany kolegov v spoločnosti a podporu nadriadených (mužov aj žien). A tiež doma. Pri niektorých obzvlášť náročných projektoch som riešila otázku, ako dobre vykonávať svoju prácu a zároveň tráviť čas s manželom, deťmi, rodinou a priateľmi. Keď som mala menšie deti, dvakrát som odmietla aj ponuku pracovať na zaujímavom medzinárodnom projekte, ktorý by si vyžadoval viac ako 50 % môjho času mimo ČR. Ale mám okolo seba aj dosť mužov, ktorí sa snažia čo najlepšie zladiť prácu a osobný život...

Môj hlavný míľnik v kariére CGI?

Rozhodnutie venovať sa projektovému manažmentu považujem za dôležité. Chcela som mať väčšiu kontrolu nad projektmi, na ktorých pracujem, riešiť rôzne problémy a prijímať zmysluplné rozhodnutia. Tiež som hľadala oblasť, ktorá sa pred rodičovskými prestávkami toľko nemení a do ktorej sa môžem ľahko vrátiť.

Odporúčania pre mojich kolegov.

Rozhodne je dôležité vybrať si životného partnera, s ktorým zdieľate rovnaký pohľad na svet, rešpektujete sa a dlhodobo si pomáhate. Svojim kolegom môžem určite odporučiť projektový manažment ako kariérnu cestu.

Nebojte sa, verte si a dôverujte ľuďom okolo seba!

Kamila

#womenofCGICSEE