O mne.

Do spoločnosti CGI som nastúpila na jeseň 2016 ako študentka vysokej školy na pozíciu administratívnej podpory v oddelení ľudských zdrojov. Nemala som jasnú predstavu, čo ma bude baviť a čo by som chcela v pracovnom živote robiť. Hľadala som si prácu, ktorá by mi umožnila študovať a zároveň sa venovať svojim koníčkom.

Ja a moja kariéra v CGI

Po úspešnom výberovom konaní som nastúpil do centrály CGI v Prahe. Zoznámila som sa s touto pozíciou a novým tímom a zistila som, že ma práca napĺňa a baví ma pracovať s ľuďmi. Po skončení vysokej školy a s čerstvým diplomom v ruke som zostala v CGI, tentoraz ako členka tímu ľudských zdrojov na plný úväzok. Nasledujúci rok a pol som pracovala ako podpora ľudských zdrojov.

Začiatkom roka 2019 som prijala ponuku pripojiť sa ku globálnemu HR tímu CGI na Filipínach, ktorý je zodpovedný za každodenné riadenie HR systému, a strávila som tam nádherný rok. Chvíľu som túto možnosť zvažovala, ale keď sa teraz obzriem späť, zistila som, že som urobila správne! Bola to skúsenosť, ktorá mi dala veľa! Po návrate do Prahy som dostala príležitosť vrátiť sa do tímu HR ako HR Business Partner a na tejto pozícii som už viac ako rok.

Čo ďalej? Uvidíme, CGI ponúka možnosti osobného a profesionálneho rozvoja.

Moja najväčšia výzva v CGI z pohľadu ženy?

Keď si zbalíte najnutnejšie veci a odletíte na druhý koniec sveta, kde nikoho nepoznáte a všetko je iné, zažijete poriadny kultúrny šok a postupne prechádzate všetkými jeho fázami. Vzrušenie, frustrácia, rezignácia a nakoniec prijatie. Myslím, že si časom zvyknete na všetko.

Veci jednoducho nefungujú tak, ako sme zvyknutí, riešenia sú zbytočne komplikované a neefektívnosť je všadeprítomná. To však nie je prekážkou, aby ste sa zapojili a prispeli svojimi skúsenosťami. Snažila som sa niektoré veci zmeniť, na niektoré veci som sa prispôsobila, postupne som sa usadila a našla si priateľov. Tak medzi miestnymi obyvateľmi, ako aj medzi Európanmi, ktorých je v Manile pomerne dosť. Na druhej strane, počet Európaniek a západných žien vo všeobecnosti je v kancelárii CGI v Manile veľmi nízky a dal by sa spočítať takmer na prstoch jednej ruky. Môžeme sa len domnievať, čo za tým stojí; zrejme je pre ženy ťažšie presťahovať sa a pracovať v zahraničí, najmä s ohľadom na rodinu a zázemie. Ale aj tak ma to prekvapilo.

Môj hlavný míľnik v kariére CGI?

Na konci roka 2019 nastal čas vrátiť sa do Českej republiky. Spätne neviem povedať, či bolo pre mňa náročnejšie opustiť Filipíny alebo sa vrátiť. Našla som si tam priateľov, žila som naplno a bola som tam šťastná napriek všetkým filipínskym nástrahám. V súčasnosti opäť pracujem v Prahe, teraz ako HR Business Partner. Hoci som v CGI trikrát zmenila pozíciu, zostávam verná tímu ľudských zdrojov.

Odporúčania pre mojich kolegov.

Keď sa obzriem späť na všetky výzvy, ktorým som čelila počas svojho relatívne krátkeho pôsobenia v CGI, musím povedať, že je dôležité nebáť sa ich a postaviť sa im čelom, pretože práve veľké výzvy nás všetkých posúvajú vpred.

Dominika

#womenofCGICSEE