O mně.

Jsem vdaná a mám dvě děti, obě studují gymnázium. Dcera je tento rok jako výměnná studentka střední školy v USA, syn je šikovný beach volejbalista. Manžel pracuje v podobném oboru jako já, hraje volejbal a lakros, včelaří, vaří a občas peče (vůbec nevím, jak to všechno zvládá). Já mám kromě všeho výše zmíněného ráda hory, skialpinismus a beach volejbal.  

Já a moje kariéra v CGI

V CGI (dříve LOGICA) pracuji  23 let, téměř vzápětí po ukončení studia technické kybernetiky na ČVUT. A už tomu je více jak 18 let, kdy pracuji jako projektová manažerka a i po tak dlouhé době mě tato práce pořád baví. Každý zákazník, každý projekt je jiný. Vážím si hlavně toho, že se mnou na projektech pracují velmi inteligentní, schopní a většinou i dost skromní lidé, díky nimž se nám daří dělat skvělou práci. Už méně mě baví administrativa.

Moje největší výzva v CGI z pohledu ženy?

Takto jsem o tom nikdy neuvažovala. Být ženou v IT světě jsem nikdy nepovažovala za nevýhodu, spíš naopak. Ve firmě jsem vždy cítila ze strany kolegů respekt a ze strany nadřízených (mužů i žen) podporu. A doma také. Na některých zvlášť náročných projektech jsem řešila otázku, jak dobře dělat svoji práci, ale zároveň také trávit čas s manželem, dětmi, rodinou a kamarády. Když jsem měla menší děti, tak jsem se také dvakrát rozhodla odmítnout nabídku pracovat na zajímavém mezinárodním projektu, který by vyžadoval víc než 50% mého času mimo ČR. Ale mám okolo sebe i dost mužů, kteří se snaží co nejlépe skloubit pracovní a osobní život...

Můj významný milník v kariéře v CGI?

Za důležité považuji rozhodnutí věnovat se projektovému managementu. Chtěla jsem mít projekty, na kterých pracuji, více pod kontrolou, řešit různorodé problémy a dělat smysluplná rozhodnutí. Také jsem před rodičovskými pauzami hledala obor, který se tolik nemění a do kterého se budu moci bez problémů vrátit.

Doporučení mým kolegům.

Určitě je důležitý výběr životního partnera, se kterým sdílíte názor na svět, se kterým se dlouhodobě respektujete a vzájemně si pomáháte. Svým kolegyním můžu určitě doporučit projektový management jako karierní dráhu.

Nebojte se, věřte si a dejte důvěru lidem okolo sebe!

Kamila

#womenofCGICSEE