O mně.

Do CGI jsem nastoupila na podzim 2016 jako studentka vysoké školy na pozici administrativní podpory v HR (human resource) oddělení Neměla jsem jasnou představu, co by mě bavilo a čemu bych se ve svém pracovním životě chtěla věnovat. Hledala jsem práci, která by mi umožnila věnovat se současně mým studijním povinnostem a koníčkům.

Já a moje kariéra v CGI

Po úspěšném výběrovém řízení jsem nastoupila do centrály CGI v Praze. Seznámila jsem se s pozicí a novým kolektivem a zjistila jsem, že mě moje práce naplňuje a baví mě pracovat s lidmi, „takříkajíc“ jsem se v tom našla. Po dokončení vysoké školy a s čerstvým diplomem v ruce jsem zůstala v CGI, tentokrát již jako plnohodnotný člen HR týmu na plný úvazek. Na pozici HR support jsem strávila další rok a půl.

Na začátku roku 2019 jsem využila nabídky a stala se součástí celosvětového CGI HR týmu na Filipínách, který je zodpovědný za každodenní správu HR systému a strávila jsem tam krásný rok. Tuto příležitost jsem chvíli zvažovala, ale když se nyní ohlédnu nazpět, dobře jsem udělala! Byla to zkušenost, která mi mnohé dala! Po návratu do Prahy jsem měla možnost se vrátit do HR týmu na post HR Business Partner a na této pozici jsem již více jak rok.

Co bude dál? Uvidíme, CGI nabízí možnosti v osobním i pracovním rozvoji.

Moje největší výzva v CGI z pohledu ženy?

Když si sbalíte to nejnutnější a odletíte na druhý konec světa, kde nikoho neznáte a vše je odlišné, tak si prožijete  poctivý kulturní šok a postupně si projdete všemi jeho fázemi. Nadšením, frustrací, rezignací nakonec i smířením. Člověk si postupně asi vážně zvykne na všechno.

Věci tam zkrátka nefungují tak, jak jsme zvyklí, řešení jsou zbytečně komplikovaná a neefektivita je všudypřítomná. To ale není překážkou zapojit se a přispět svými zkušenostmi. Něco jsem se snažila změnit, něčemu se přizpůsobila, postupně jsem se zabydlela a našla si přátele. A to jak mezi místními, tak mezi Evropany, kterých je v CGI v Manile poměrně mnoho. Na druhou stranu počet Evropanek a všeobecně žen ze západního světa je v rámci pobočky CGI v Manile velice nízký a skoro by se dal spočítat na prstech jedné ruky. Můžeme se pouze dohadovat, co za tím stojí; zřejmě je stěhování a práce v cizině pro ženy složitější zejména s ohledem na rodinu a zázemí. Ale i tak mě to překvapilo.

Můj významný milník v kariéře v CGI?

Na konci roku 2019 nadešel čas vrátit se zpět do České republiky. Zpětně nedokážu posoudit, zda pro mě byla větší výzva na Filipíny odjet, nebo se z nich vrátit. Našla jsem si tam přátele, žila naplno a byla jsem tam i přes všechny filipínské nástrahy spokojená. V současnosti pracuji opět v Praze, nyní jako HR Business Partner. Přestože jsem v CGI již třikrát změnila pozici, HR týmu zůstávám stále věrná.

Doporučení mým kolegům.

Když se poohlédnu na všechny výzvy, před kterými jsem za své relativně krátké působení u CGI stála, musím říct, že je důležité nebát se a postavit se jim čelem, protože jsou to právě ty velké výzvy, které nás všechny posouvají vpřed.

Dominika

#womenofCGICSEE