V České republice vyvíjíme, spravujeme a testujeme aplikace pro velké renomované firmy z celého světa. Osvědčili jsme se, zákazníci jsou spokojení a chtějí více.

Roman

Mám rád kolem sebe neformální pohodu a kolegy, s kterými můžu probrat i mimopracovní záležitosti. Důležitá je chuť učit se nové věci a společný zájem dodat našim zákazníkům to nejlepší.

ROMAN hledá do svého týmu:

 

Láďa

Věřím, že rozšiřování našich obzorů, poznávání a osvojování nových znalostí a pokořování výzev je naším celoživotním úkolem. Jsem přesvědčený, že projekty s našimi zahraničními partnery nám v naplňování tohoto cíle pomáhají.

LÁĎA hledá do svého týmu:

 

Míra

Máme dobře fungující týmy, kde si lidé navzájem sednou a můžou si důvěřovat a k tomu zajímavou oblast - námořní dopravu.

MÍRA hledá do svého týmu:

 

OpenMedia

Inovativní přístup s orientací na příběh – to je ve zkratce stěžejní motto našeho systému používaného newsroomy po celém světě.

V dnešní době novináři nezávislé pracují s obrovský množstvím informací. S naším OpenMedia produktem, který lze jednoduše integrovat do jiným aplikací, je možné s těmito informacemi pracovat, prohledávat je, strukturovat a poté i lépe plánovat do programu kanálů.

Primárním zaměřením našeho řešení je práce s určitým tématem, nebo příběhem, což umožňuje TV, radio and online žurnalistům sdílet své příběhy nezávisle na platformě a tím pádem pracovat efektivněji, rychleji a důkladněji.

Modulární architektura řešení OpenMedia dává editorům dostatečnou flexibilitu i otevřenost. Více o OpenMedia zde.

SPACE

V rámci spolupráce se CGI Germany se podílíme na několika projektech pro ESA (European Space Agency).

Projekt IDPF (Instrument Data Processing Facility) pro EUMETSAT je zaměřený na distribuované zpracování velkého množství obrazových informací získaných z snímačů z družic na geostacionární oběžné dráze. Tato zpracovaná data obsahující i telemetrické údaje potom putují k dalším zpracování externím subjektům.

H2SAT je projekt využívající naši platformu Pleniter®. Pleniter® je unikátní sada vysoce integrovaných nástrojů na plánování, implementaci a kompletní řízení satelitních misí. V rámci projektu H2SAT (zkratka z Heinrich Hertz communications satellite) se naši vývojáři podílejí na vývoji několika různých modulů. Cílem celého projektu je výzkum a testování nových komunikačních technologií ve vesmíru na technické, ale i vědecké úrovni.

Agilní vývoj pro logistickou společnost

Před dvěma lety jsme jako CGI IT Czech Republic získali nového zákazníka. Globální logistická společnost se sídlem v Německu nám svěřila vývoj svých aplikací v javě. Dnes pro zákazníka pracují již tři agilní týmy, zákazník si chválí českou kvalitu a flexibilitu a plánuje nám předat vývoj a správu dalších svých aplikací.

Pro nás to znamená, že pracujeme v menších týmech, postupně zaučujeme další kolegy, k tomu potrénujeme angličtinu, občas zajedeme do Hamburku nebo se všichni i se zákazníkem potkáme v Praze.

Systém pro case a document management

Spolu s CGI Německo vyvíjíme novou generaci vysoce bezpečného enterprise dynamic case a document management systému určeného pro armádní prostředí, nadnárodní (evropské) instituce a globální zákazníky. Dodávky systému on premise, privátní a/nebo public cloud, Office 365, a to vše na technologii Sharepoint.

V tom, co děláme, jsme dost dobří, zákazník si to myslí také a proto náš tým postupně rozšiřujeme o další kolegy. Pracujeme agilně, náš tým je nedílnou součástí mezinárodního týmu.

Agilní vývoj pro významnou banku

Naše spolupráce s významnou globální bankou začala před více než dvanácti lety. Tato banka je naším nejvýznamnějším klientem a plně se na nás spoléhá v řadě klíčových oblastí, kde vyvíjíme, testujeme a spravujeme aplikace.

Od začátku jsme společně se zákazníkem budovali agilní týmy. Za 12 let spolupráce jsme se společně výrazně posunuli kupředu jak technicky tak procesně. Dnes se naše týmy zaměřují na DevOps nebo například na automatizaci procesů.

My jsme se naučili hodně o bankovních procesech, banka na oplátku získala špičkové, spolehlivé a motivované developery. Oboustranně přínosná spolupráce je to, co nás baví.

Aplikační podpora SAP basis

Našemu nejvýznamnějšímu zákazníkovi v Německu podporujeme masivní prostředí SAP systémů. Staráme se o, to aby tyto systémy byly v dobré kondici a předešli jsme tak riziku výpadku. Zároveň se v úzké spolupráci s interními týmy našeho klienta podílíme na transformačních aktivitách, které vedou ke sjednocení a zefektivnění služeb v oblasti SAP systémů.

Naše práce je systematická a precizní, jsme tým, spoléháme jeden na druhého, klient spoléhá na nás. Většina je nás v Brně, ale rozrostli jsme se i do Ostravy.

Vývoj řešení pro utilitní společnosti

„Jsme tam, kde je naše přítomnost potřeba“. OpenGrid je sada produktů, které se vyvíjí a spravují napříč třemi kontinenty. V jeho portfoliu jsou integrované aplikace a moduly, které zákazníkům z oblasti energetiky a utilit umožňují správu majetků a zdrojů. Projekt OpenGrid zajišťuje v reálném čase manuální a automatické plánování práce techniků. S využitím webového rozhraní a mobilních klientských aplikací však dokáže pracovní čas i optimalizovat.

Tým vývojářů a testerů pracuje na funkčním a technickém designu už od roku 2002. Používáme programovací jazyky, databáze, aplikační servery a programy pro simulaci i optimalizaci uživatelského rozhraní a vývoj nových funkcí. Naše týmy analyzují chyby na interních testovacích prostředích, vyhodnocují validitu a navrhují jasná řešení pro všechny zákazníky.