Před třemi lety jsme jako CGI IT Czech Republic získali nového zákazníka. Globální logistická společnost se sídlem v Německu nám svěřila vývoj svých aplikací v Javě. Podařilo se nám vybudovat dlouhodobé partnerství.

Agilní vývoj pro logistickou společnost
Tři agilní týmy pracující ve Scrumu

Dnes pro zákazníka pracují již tři agilní týmy, zákazník si chválí českou kvalitu a flexibilitu a plánuje nám předat vývoj a správu dalších svých aplikací. Naše agilní javové týmy jsou rozmístěné po ČR, skládající se z několik vývojářů, testerů a analytika.

Pro nás to znamená, že pracujeme v menších týmech, postupně zaučujeme další kolegy, k tomu se procvičíme v angličtině, občas zajedeme do Hamburku nebo se všichni i se zákazníkem potkáme v Praze.

Workflow
Velikost týmu
Technologie

Agile

SCRUM

8
java
spring
angular
DevOps

Naše spolupráce s významnými globálními partnery začala před více než dvanácti lety. Naším nejvýznamnějším klientem je bankovní korporace, která se na nás plně spoléhá v řadě klíčových oblastí, kde vyvíjíme, testujeme a spravujeme aplikace.

Pořád se učíme a baví nás to!
Od začátku jsme společně se zákazníkem budovali agilní týmy. Za 12 let spolupráce jsme se společně výrazně posunuli kupředu, a to jak technicky tak i procesně. Dnes se naše týmy zaměřují na DevOps nebo například na automatizaci procesů.

My jsme se naučili hodně o bankovních procesech, banka na oplátku získala špičkové, spolehlivé a motivované developery. Oboustranně přínosná spolupráce je to, co nás baví. Pracujeme v mezinárodním heterogenním týmu se širokou škálou technologií.

Workflow
Velikost týmu
Technologie

Agile

SAFe

22
java
spring
angular
Google cloud
Agilní vývoj pro globální klienty

V rámci spolupráce se CGI Germany se podílíme na několika projektech pro ESA (European Space Agency). Pracujeme v stabilním a prověřeném týmu kolegů, které baví čelit výzvám a zároveň fungovat jako jedna velká rodina.  Naši vývojáři se podílejí na vývoji několika různých systémů.

Space Tým
IPDF (Instrument Data Processing Facility) a H2SAT (Heinrich Hertz communications satellite)

Projekt pro EUMETSAT je zaměřený na distribuované zpracování velkého množství obrazových informací získaných z snímačů z družic na geostacionární oběžné dráze. Tato zpracovaná data obsahující i telemetrické údaje potom putují k dalším zpracování externím subjektům.

Na projektu pracujeme s naší platformou Pleniter® - unikátní sadou vysoce integrovaných nástrojů na plánování, implementaci a kompletní řízení satelitních misí. Cílem je výzkum a testování nových komunikačních technologií ve vesmíru na technické, i vědecké úrovni.

Workflow
Velikost týmu
Technologie

Agile

SAFe

10
java
spring
angular
DevOps

 

Pro nemocnici Na Františku jsme vytvořili unikátní koncept navigačního a znalostního systému pro pacienty. Cílem je poskytnout pacientům a návštěvníkům nemocnice veškeré informace týkající se jejich návštěvy před, v průběhu i po jejím absolvování, a to s využitím celé řady rozhraní zaměřených na nejširší spektrum uživatelů. Systém zajišťuje přívětivé propojení mezi strohým prostředím nemocnice a lidmi, kteří se nacházejí v těžké situaci.

Unikátní koncept pro pacienty a jejich blízké – systém, který pomůže nám všem
Systém se skládá z celé řady komponent pokrývající datovou základnu, služby a API až po webová a mobilní uživatelská rozhraní. Tomu odpovídá i velikost a složení týmu, který se skládá z více než 20 členů v nejrůznějších rolích zastřešující široké spektrum technologií. Od UX konzultantů, přes herní vývojáře pracující na 3D enginů po back-end vývojáře a CI/CD specialisty.
Společným faktorem týmu je touha se učit a zkoušet něco nového. A to děláme už téměř 2 roky - úspěšně. Společně také věříme, že pracujeme na systému, který jednou bude standardem a pomůže v těžkých situacích nám všem.  Jsme skvělý tým, pracujeme v odlehčeném Kanbanu a se zajímavými technologiemi.
Workflow
Velikost týmu
Technologie

Odlehčený Kanban

20
Java/Kotlin
React.js
Docker
Kubernetes

 

NaviProCare: Navigační a znalostní systém

Jedná se interaktivní nástroj pro vytváření mobilního digitálního průvodce uměleckými sbírkami, galeriemi i muzei. S velkou přizpůsobivostí, jednoduchou strukturou obsahu a výbavou moderními funkcemi, jako je reakce na Bluetooth beacony má za cíl přilákat více návštěvníků mladší generace k umění a posloužit jim pro zábavu i edukaci.

ArtSense
Fakticky první produkt z dílny EmTech.
Skládá se z webového CMS nástroje tvořícího datové balíčky pro mobilní aplikaci na systémech Android a iOS. Umožňuje spravovat informační obsah, multimedia, mapy, IoT infrastrukturu, ale i nastavovat vzhled aplikace jako takové. Mobilní aplikaci tak lze velmi snadno a velmi rychle přizpůsobit přesně potřebám konkrétní expozice.

Artsense byl první produkt z EmTech dílny, parta vyrostla okolo UX jádra, které mělo úzké vazby na kulturu a moderní umění. Z konceptu se postupně zrodil prototyp a z něho následně produkt. A jak rostl, vznikal i vývojový tým, který na něm s občasnými přestávkami pracuje dodnes.

Workflow
Velikost týmu
Technologie

Odlehčený Kanban

5
Springboot
Angular.js
Android
iOS

 

Již více než 7 let se zabýváme systémovou integrací, ke které využíváme open source produkty WSO2. Díky dlouholetým zkušenostem dnes poskytujeme „end-to-end” služby od úvodního porozumění byznysových procesů, přes návrh řešení až po jeho implementaci, školení a následnou podporu řešení s případným 24/7 supportem.

Pracujeme s open-source řešeními, no nemáme problém si napsat i vlastní

V našem týmů lze nalézt specialisty, které baví vzájemně propojovat IT systémy (například SAP nebo také Salesforce) s ostatními firemními systémy, a tímto pomáhat zákazníkům v jejich vlastním byznysu. Propojení je realizováno pomocí volání webových služeb nebo restových API.

K práci rádi vyžíváme open source řešení, u kterých máme možnost jejich funkcionalitu podle potřeby měnit, k čemuž se hodí znalost Javy. Rádi se učíme nové technologie, které nabízíme i našim zákazníkům. Pokud na trhu nenajdeme vhodný software, nedělá nám potíže si napsat vlastní.

Workflow
Velikost týmu
Technologie

Agile

5-7
WSO2
RabbitMQ
Java
PostgresSQL

 

WSO2 Tým

Už více jak 25 let poskytujeme „end-to-end” služby pro telekomunikační společnosti v oblasti BSS (Business Support Systems), OSS (Operational Support Systems),  BI také podpory. Náš tým pracuje agilně nebo také ve waterfallu, dle aktuálního projektu u zákazníka.

TELCO Tým
Dlouholetá praxe v telekomunikacích

Naše řešení pomáhají telekomunikačním společnostem starat se o data zákazníků a nacházet souvislosti a hodnoty v obrovském množství provozních dat.

V našem týmu lze nalézt jak technické konzultanty, tak i analytiky a vývojáře. Klademe důraz na univerzalitu. Velmi často se na projektech role prolínají, a tak naše práce nikdy není jednotvárná. Jsme fakt dobrá parta.

Workflow
Velikost týmu
Technologie

Scrum

Waterfall

20
Java EE
Python
Oracle
MongoDB

 

Vymysleli jsme a rozvíjíme framework pro realtime procesing IPTV dat v Azure cloudu. Mikroservisní architektura je postavena na cloud Azure, zpracováváme stovky tisíc operací za minutu. DevOps řešíme v plně automatizovaném kontejnerizovaném prostředí.

Real-time zpracování dat, End-to-end řešení.

Jako systémový integrátor poskytujeme „end-to-end” služby od úvodního porozumění byznysových cílů, přes návrh až po implementaci, integraci, školení a následnou podporu řešení.

Máme hlubokou znalost napříč odvětvími, jako jsou finance, telco, výroba a energetika. Díky tomu dokážeme našim klientům poradit nejen s technickou stránkou implementace, ale především s tím, jak optimálně využít konkrétní technologie pro jejich obor.

Workflow
Velikost týmu
Technologie

Agile

6
Java
Python3
Maven
Docker

 

IPTV a BI stream procesing a analytika

Pracujeme na vlastním firemním produktu CGI All Payments, který zajišťuje finančním institucím end-to-end zpracování platebních transakcí, včetně výměny těchto zpráv v mezibankovním prostředí. Aktuálně se zaměřujeme zejména na Real-Time zpracování, kdy jsou  platby vypořádány během jednotek vteřin, v režimu 24x7. Jedná se o „mission-critical“ systémy, kde je kladen důraz na funkčně bezchybné zpracování, a také vysoký výkon a dostupnost.

Instant Payments
Instant Payments
Tým Instant Payments pracuje na implementacích pro zákazníky CGI. Náš tým pokrývá celý životní cyklus - vedle samotného vývoje produktu podporuje prodej, implementaci a následnou produkční podporu. V týmu máme analytiky i architekty, vývojáře i testery. Členové týmu pracují v různých lokacích CGI a ke spolupráci využívají moderní nástroje pro komunikaci a sdílení. Z hlavních to jsou to hlavně produkty Atlassian (JIRA, Bitbucket, Bamboo) nebo MS Teams.

Tým se pravidelně schází a probírá postup, úkoly a řeší aktuální problémy a návrhy.  Pro tým je implementován CI/CD ve vlastním Kubernetes clusteru. Důraz při práci je dáván na spolupráci jednotlivých členů, předávání znalostí a zkušeností a neformální komunikaci podle potřeb projektu. Práce týmu je také podporována výběrem nástrojů  pro efektivní práci na projektech jako Intellij Idea IDE, Sparx Enterprise Architect pro analýzu a design, XML Spy a pod.

Workflow
Velikost týmu
Technologie

Agile

45
Springboot
Java
Oracle
Hazelcast

 

Pracujeme na vývoji unikátního platebního systému, náš produkt zpracovává různé druhy plateb jako třeba SWIFT nebo FEDwire. Jde o backendový systém propojený s jinými systémy uvnitř i vně banky, jako je internetové bankovnictví, rezervační systémy, clearingy nebo centrální banky.

Mezinárodní spolupráce.
Tým All Payments se skládá z několika koordinovaných pracovních skupin, které spolupracují souběžně na několika projektech a aktivitách vývoje produktu. Jedna pracovní skupina se obvykle skládá z alespoň jednoho analytika, 2–3 vývojářů, 2–3 manuálních a automatizačních testerů.

Spolupracujeme také s bankovními specialisty, kteří se obvykle nacházejí v zemích, kde působí naši konkrétní klienti - v Evropě, Severní Americe a také v  Asii. Pracujeme v mezinárodním a multikulturním prostředí, v sehraném týmu. Fungujeme agilně v třítýdenních sprintech.

Workflow
Velikost týmu
Technologie

Agile s třítýdennímy sprinty

7+
Spring
Angular
Hibernate
Swagger
All Payments

CGI HotScan360 je Anti-Fraud a Anti-Money Laundering (AFD a AML) systém založený na moderních technologiích,  podporující nejnovější trendy a funkce a současně nabízející špičkový výkon. Konsolidace jednotek AML a AFD pomocí digitálních nástrojů pod záštitou Anti-Financial Crime přináší velké výhody finančním institucím a dalším subjektům.

HotScan360
Platforma pro boj s finanční kriminalitou.
Naši vývojáři píšou kód v IntelliJ Idee, verzují jej v GitLabu, kde také probíhá vytváření merge requestů a code review. Zadání získávají na plánovacích schůzkách, které jsou každé dva týdny a mezitím také spolupracují na estimačních schůzkách na návrhu řešení. Výsledky jejich snažení prezentují na Demo schůzce, která probíhá minimálně jednou za dva týdny.

Vytvořené a upravené komponenty nasazují do Kubernetes clusteru pomocí GitLab pipelines, které také průběžně kontrolují kvalitu spouštěním unit testů a integračních testů. Kvalitu vytvářené architektury kontrolují senioři formou CodeReview, které vyustí v uzavření Merge Requestu a commitnutí do trunku.

Workflow
Velikost týmu
Technologie

Scrum

26
Springboot
Apache Kafka
ElasticSearch
Prometheus

 

V rámci unikátního programu našeho zákazníka jsme součástí transformace několika klíčových komponent, s naším týmem vyvíjíme novou aplikaci pro zadávaní a správu žádostí obchodníků. Cílem programu je vytvořit vlastní řešení zastřešující celý životní cyklus obchodníků a zabezpečit efektivní správu jejich platebních transakcí. Do projektu jsme vnesli prvky agilních metod vývoje, díky kterým dokážeme komunikovat přímo s byznys zadavateli a doručovat produktové inkrementy v pravidelných balících.

Řešení zastřešující životní cyklus obchodu.
Vývoj děláme v Jave s využitím Spring Boot, Oracle DB a Thymeleaf. Pro zjednodušení našich rutin jsme si vytvořili vlastní nástroj pro optimalizaci vytváření uživatelských obrazovek a na pomoc workflow jsme si zvolili Camunda BPM. Abychom si byli jistí, že funkcionality, které nasadíme do UAT nebo produkčních prostředí jsou připravené, testujeme se zapojením klíčových uživatelů a v rámci testování vybraných komponent využíváme také Selenium IDE

V týmu máme 8 lidí, počínajíc testerkou, vývojářmi, až po  různé seniority až po projektovou manažerku. V současnosti se nejčastěji slyšíme na ranních stand-upech a pokud jsme zvědaví, kdo se čemu věnuje, jednoduše nahlédněme do JIRA, kde máme přehledně v SCRUM Boardě zobrazené všechny naše probíhající aktivity. Od začátku náš projekt procházel několika fázemi, a proto se soustředíme na to, abychom si při řešení náročných úloh dokázali vzájemně pomoct a posouvat hranice našich zkušeností na nové úrovně.

Workflow
Velikost týmu
Technologie
Agile
Scrum
Iterative
Waterfall
8
Java
Springboot
Camunda
Thymeleaf

 

Merchant Boarding tým

Telekomunikace jsou naším pilířem, oblast výroby a healthcare jsou naší novou výzvou. Technologií, které v týmu využíváme je hodně a určitě si každý najde to, co se mu líbí. Vyvíjíme řešení „from the scratch“ v Javě nebo řešení postavěné na moderních produktech jako Salesforce.

Transformace a digitalizace
Inovativní projekty, telco, healthcare, výroba.

Přátelský a už dlouhé roky stabilní tým profesionálů v Bratislavě. Dodávame moderní IT řešení, začínáme sběrem požadavků, pokračujeme tvorbou specifikace, návrhem komplexní architektury, dizajnem a implementací a přitom se snažíme používat nové moderní technologie a postupy.

Dodáváme standardním, ale i agilním způsobem. Jsme experti v klíčových oblastech jako BSS/OSS, řešíme též vývoj manažerských systémů. Naše projekty jsou inovativní a pomáhají našim klientům v transformaci a digitalizaci. Moderní technologie jsou u nás samozřejmé, rádi si rozšiřujeme naše znalosti.

Workflow
Velikost týmu
Technologie
Agile
Waterfall
SCRUM
Iteratívní a inkrementální vývoj
20
Java
Hibernate
Angular
TIBCO