Ako nový signatár Charty diverzity na Slovensku sme mali možnosť sa 21. júla zúčastniť 10. ročníku LGBTI+ Business Fóra, ktoré sa konalo v prostorách Zastúpenia Európskej komisie v Bratislave. Témou tohtoročného podujatia boli "Rovnosť príležitostí: výzva pre Slovensko". So zamestnávateľmi sa diskutovalo o nástrojoch na meranie inklúzie a mohli sme si vypočuť inšpiratívne príbehy LGBTI+ ľudí žijúcich doma i v zahraničí.

 

Záštitu nad 10. ročníkom LGBTI+ Business Fóra prevzali prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová a primátor Bratislavy Matúš Vallo.

 

Pozrite si video z podujatia tu.

.

diverzita novinky

Aký dopad má vojna na Ukrajine na náš postoj k utečencom a utečenkyniam? Robíme dosť pre integráciu (nielen) Ukrajincov a Ukrajiniek do našej spoločnosti a na trh práce? Prečo je táto situácia príležitosťou pre Slovensko? Aj týmto otázkam sme sa venovali v panelovej diskusii pri príležitosti Dňa diverzity, ktorý sme 30. mája oslávili na Slovensku už po piaty raz. V tento deň sa zároveň k Charte diverzity pridalo ďalších 10 signatárov – firiem, organizácií a inštitúcií, ktoré sa dobrovoľne zaviazali vytvárať rozmanité a rešpektujúce prostredie pre svojich zamestnancov a zamestnankyne.

 

Celý článok si môžete prečítať tu.

diverzita novinky