Primary tabs

Informační systém pro pojišťovnictví

CGI je celosvětově silný a spolehlivý partner pro více než 200 pojišťoven a nabízí kompletní portfolio vlastních i partnerských řešení. CGI pravidelně diskutuje se svými klienty na téma tržních trendů, dokáže tak připravit řešení vhodná pro dnešní i budoucí pojišťovny. Trh pojišťovnictví prochází v současné době významnou změnou související s tlakem na pokračující digitalizaci prodejních i obslužných kanálů a se zvyšujícími se nároky klientů na uživatelský komfort. S tím, jak pokračuje digitalizace, se zásadně zvyšuje i význam kybernetických hrozeb. Pokračuje tlak na snižování nákladů a na druhou stranu na hledání nových obchodních modelů souvisejících zejména s očekáváním od technologií internetu věcí IoT.

CGI implementuje řešení adresující všechny výše zmíněné trendy napříč všemi oblastmi pojištění:

Informační systém pro pojišťovnictví

TIA informační systém

Aby CGI rozšířila svou nabídku pro pojišťovny, vytvořila silné exkluzivní partnerství s TIA Technology A/S pro region střední Evropy s cílem nabízet moderní informační systém pokrývající kompletní potřeby pojišťoven.

Informační systém pro pojišťovnictví

Informační systém pro pojišťovny od TIA podporuje všechny druhy pojištění, všechny obvyklé distribuční kanály a obsahuje funkcionality pro pojistné smlouvy, likvidaci, tvorbu produktů, správu klientů, správu financí a účetnictví. Technicky je TIA systém založen na moderních Oracle technologiích.

Díky své moderní architektuře a vysoké míře konfigurovatelnosti zkracuje systém TIA čas pro zavádění nových produktů na trh a snižuje náklady na vlastnictví. Uživatelům přináší moderní uživatelské prostředí, které zlepšuje uživatelský zážitek.

 

Proč CGI

CGI patří ke dlouholetým spolehlivým partnerům pojišťoven, rozumí jejich potřebám a má silný tým s obchodními i technickými zkušenostmi v pojišťovnictví:

  • CGI pracuje pro 7 z 10 největších globálních pojišťoven
  • V CGI pracuje více než 4700 specialistů zaměřených pouze na pojišťovnictví
  • Celkový počet CGI klientů v pojišťovnictví přesahuje 200
  • CGI dodává 16 vlastních softwarových pojišťovnických řešení
  • Ratabase, jedno z těchto řešení, má přes 100 úspěšných implementací jak v oblasti pojištění majetku a odpovědnosti, tak i v oblasti životního pojištění
  • CGI je dlouhodobým „Premium Solution partner“ TIA a exkluzivním partnerem pro střední Evropu

 

 

Proč TIA

TIA patří již déle než 25 let k vedoucím dodavatelům pojišťovnických informačních systému s více než tisícovkou zaměstnanců.

  • TIA má více než 60 úspěšných implementací na 6ti kontinentech v nejvýznamnějších pojišťovnách
  •  V regionu střední Evropy má TIA 11 úspěšných implementací
  • V Litvě má TIA vývojové a kompetenční centrum, se kterým CGI úzce spolupracuje

Brožura v PDF ke stažení (Anglicky):